Wyniki konkursu na ptaka roku w Polsce w kolejnych latach

Ptak Roku to konkurs ogłoszony przez Tadeusza Rudzika na stronie Ptak Roku .pl. Celem kampanii jest coroczne wybranie interesującego gatunku ptaka żyjącego w Polsce. Internauci mogą pozyskać ciekawe informacje na temat wybranego gatunku ptaka. Konkurs ma na celu edukować społeczność  oraz zwrócić uwagi na przyrodę, a w szczególności na ptaki.

Konkurs jest organizowany od 2022 roku, kiedy to trznadel zwyczajny (Emberiza citrinella) został wybranym Ptakiem Roku w Polsce. W ramach konkursu publikowany jest artykuł z informacjami o ptaku.

Konkurs ptak roku na świecie to przede wszystkim pomysł na promowanie odpowiedzialności za środowisko. Zrozumienie, że ludzie nie są jedynym gatunkiem na ziemi.

Kto to wymyślił konkurs ptak roku?

Konkurs Ptak Roku wymyślili Niemcy, a dokładniej mieszkańcy Badenii-Wirtembergii. W 1970 roku, czapla siwa była pierwszym regionalnym testowym Ptakiem Roku, zanim NABU - wtedy jeszcze znany jako "Deutscher Bund für Vogelschutz" (DBV) - wybrał sokoła wędrownego jako pierwszego ogólnokrajowego Ptaka Roku w 1971 roku.

Dostajemy emaile od przyjaciół i fanów ptaków z całego świata, którzy chcą dowiedzieć się więcej o inicjatywie Ptaku Roku w Polsce. Oto niektóre z najczęściej zadawanych pytań.

Głosowanie na ptaka roku w Polsce

Wybierz spośród listy zaproponowanych kandydatów na Ptaka Roku w Polsce, aby zdecydować, który ptak zostanie koronowany na Ptaka Roku 2025 w Polsce.

Głosowanie jest oparte na aplikacji dedykowanej. Kiedy głosujesz, możesz wybrać TYLKO jeden gatunek ptaka w rankingu w ciągu roku. Nie możesz zagłosować dwa razy wykorzystując do logowania jeden, ten sam adres email. Aplikacja do zliczania głosów, którą stworzyliśmy ‘czyści’ wszystkie adresy email raz do roku.

Napisz do nas

Ptak Roku

ul. Zimowa 8

05-500 Nowa Iwiczna

Konkurs Ptak Roku 2024

Oddaj głos na swojego ulubionego ptaka i dowiedz się więcej o polskiej faunie!