Ptak Roku 2024. w Polsce. Wilga zwyczajna. Oriolus oriolus

Ptak Roku 2024. w Polsce to wilga (Oriolus oriolus). Czytelnicy portalu ptakroku.pl w internetowym głosowaniu na tej stronie www wybrali wilgę zwyczajną na ptaka roku 2024. Na wilgę internauci oddali prawie 12% wszystkich głosów. 

Kolejne miejsca w głosowaniu na ptaka roku 2024. w Polsce zajęły: sójka (Garrulus glandarius) z ponad 11% oddanych głosów oraz skowronek (Alauda arvensis) też z ponad 11% oddanych głosów. Można powiedzieć, że stawka była bardzo wyrównana.

Wilga to średniej wielkości żółto-czarny ptak wędrowny. Wilga zwyczajna, to jedyny gatunek z rodziny wilgowatych (Oriolidae), który rozmnaża się w Europie.

Ptak Roku 2023 w Polsce. Słowik szary. Luscinia luscinia

Konkurs Ptak Roku 2023 w Polsce wygrał słowik szary (Luscinia luscinia). Polscy internauci wybrali w głosowaniu na stronie ptakroku.pl. Słowik szary otrzymał prawie dwa razy więcej głosów więcej niż kolejne ptaki, które brały udział w głosowaniu: Jaskółka brzegówka - Riparia riparia, kowalik - Sitta europaea oraz rokitniczka - Acrocephalus schoenobaenus.

Ptak roku 2022 w Polsce, Trznadel zwyczajny (Emberiza citrinella)

Podobnie, jak w wielu innych krajach na świecie, również w Polsce na portalu ptakroku.pl został rozstrzygnięty konkurs na ptaka roku 2022 w Polsce.

W głosowaniu, które odbywało się na po raz pierwszy w internecie na stronie ptakroku.pl wzięło udział wielu internautów. Zdecydowanym zwycięzcą okazał się trznadel zwyczajny.

Napisz do nas

Ptak Roku

ul. Zimowa 8

05-500 Nowa Iwiczna

Konkurs Ptak Roku 2024

Oddaj głos na swojego ulubionego ptaka i dowiedz się więcej o polskiej faunie!